Dobrze jest móc sterować wieloma funkcjami z jednego miejsca, dlatego przydatne jest domowe “centrum zarządzania”. Jak się okazuje, nie musi ono oznaczać drogiego i wielkiego tabletu na ścianie z problematycznym częstym ładowaniem. Można użyć prostego pilota Heatit Z-Push Button 8.

Naścienny panel to nic innego jak prosty pilot dla naszego smart domu, który przy zastosowaniu technologii Z-Wave może posłużyć do sterowania wieloma aktorami z jednego miejsca. Dzięki udostępnionemu przez Heatit produktowi Z-Push Button 8 mam okazję sprawdzić, jak współpracuje on z urządzeniami FIBARO.

Z推

Naścienny pilot – wygląd

Z推

Z zewnątrz urządzenie wpisuje się w estetykę typowych podtynkowych przycisków do świateł. Po zamontowaniu panel odstaje od ściany na odległość 11 mm, czyli na przeciętną grubość typowego włącznika. Do dyspozycji są dwa kolory: czarny lub biały.

Podczas użytkowania nie słychać odgłosu tandetnych plastików ani nie widać odgięć. Podoba mi się, że przyciski są podzielone na dwie kolumny, co sprawia, że korzystanie jest bardziej intuicyjne. Przycisk może mieć 2, 4 lub 8 klawiszy.

Jego zaletą jest także to, że bez problemu zmieścimy go w puszcze Gira System 55, najpopularniejszej w naszych domach.

Z-Push Button 8 – instalacja i działanie

Do ściany panel można przytwierdzić na dwa sposoby. Taśma dwustronna lub wkręty – obie opcje są załączone w opakowaniu. Osobiście jestem zwolennikiem taśmy, ponieważ dopiero z czasem okazuje się, które miejsce oferuje najwygodniejszy dostęp do pilota.

Sam pilot działa na baterie, więc nie musicie się obawiać o to, czy w danym miejscu macie instalację elektryczną. Nie jest potrzebna.

Kolejnym krokiem jest skomunikowanie urządzenia. W tym celu niezbędna jest centralka działająca w standardzie sieci Z-Wave, np. FIBARO家庭中心2, której użyłem. Mimo że urządzenia są z innych firm, połączenie jest proste i nie sprawia żadnych problemów. Dedykowana dioda sygnalizuje wciśnięcie przycisku lub rozpoczęcie parowania.

Każdy przycisk może mieć działanie monostabilne lub bistabile. Oznacza to, że można sprawić, aby podłączony do sieci ściemniacz przygasał lub rozjaśniał światło podczas przytrzymywania odpowiedniego przycisku na pilocie.

Ten sam przycisk może wykonać zupełnie inne działanie, gdy się go krótko naciśnie, np. wyłączy światło całkowicie. Oczywiście nie sam przycisk, ale podłączony do tej samej sieci aktor, taki jak FIBARO Wall Plug

Każda para klawiszy (lewy i prawy) stanowi też parę asocjacyjną, co pozwala na wygodne sterowanie ściemniaczami lub roletami – jeden przycisk służy do zwiększania jasności/otwierania rolet, drugi ściemniania/zasuwania

Pilot działa płynnie, nie zawiesza się, a same przyciski mają bardzo przyjemne odbicie. Możecie go wykorzystać na wiele różnych sposobów, podłączając do wielu źródeł świateł. Dzięki temu nie ma potrzeby posiadania całego panelu przełączników. Jeden przycisk Heatit posiada tyle przycisków co panel 4 podwójnych przełączników.

Poza tym kontroler może działać na dwa sposoby. Może wywoływać dowolne sceny na bramce lub służyć jako direct assoc secondary controller i wtedy działa nawet wtedy, gdy padnie gateway.

產品規格:

  • Protokół: Z-Wave 500, 868,4 MHz (EU)
  • Zasilanie: 1 bateria CR2450 (w zestawie)
  • Temperatura pracy: 0 st C do 40 st C
  • Kod IP: IP 20
  • 尺寸:71,2 x 71,2 x 13,6毫米
  • Certyfikacje: CE, RoHS 2011/65/EU

合計

Dla prostych instalacji panel ośmiu przycisków, którymi obsłużymy 16 scen jest w moim odczuciu czymś całkowicie wystarczającym. Jeśli potrzeba więcej, zawsze można bez problemu użyć takich dwóch, ale raczej mało kiedy będzie to wymagane. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i stanowi prostszą alternatywę dla typowego tabletu.

Taki przycisk możecie kupić na stronie Z-Home 在這個鏈接.


我們大多數人的血管中都有血液,但有些人有電。 這是拉米。 白天,他是一個模範的父親,但當太陽下山後,他便拔出了Fibaro的設備,看上去還有什麼可以去除的! 設計師兼編輯🙂

SmartMe波蘭集團Smart Home

SmartMe波蘭小組Xiaomi

SmartMe促銷

相關文章